O nás

 

Škola v ulicích je vzdělávací agentura, která pro základní a střední školy připravuje vzdělávací programy konající se formou tematických procházek Prahou.

Průvodci Školy v ulicích jsou z řad absolventů a studentů historie a didaktiky dějepisu s pedagogickou praxí, kteří mají chuť předávat své znalosti budoucí generaci.

Naše hodnoty

Všechny naše programy jsou připravovány s cílem naučit děti a mládež vážit si prostředí, ve kterém žijí, zlepšit jejich historické povědomí a motivovat je pro další učení a objevování. Dosáhnout toho se snažíme prostřednictvím vzdělávacího potenciálu dochovaných kulturních památek Prahy. Skrze dochované kulturní památky mají děti možnost hlubšího pochopení historie a navázání bližšího vztahu k prostředí, v němž žijí.

Naší vizí je společnost, kde se lidé budou prostřednictvím historie více aktivně zajímat o místo, kde žijí. Znalost historie místa, kde člověk žije, dává lidem pocit kontinuity a soudržnosti a umožňuje pochopení kořenů naší současnosti.

Historie

Školu v ulicích založila Zuzana Janská, která v roce 2006 absolvovala u Pražské informační služby kurz průvodce Prahou a následně složila odborné zkoušky opravňující k této činnosti. Škola v ulicí svoji činností navazuje na Občanské sdružení Škola v ulicích, které působilo od roku 2008 do roku 2011.

V minulých letech jsme připravovali i programy pro rodiny s dětmi formou procházek a městských her. V letech 2009 až 2011 jsme ve spolupráci s Národopisným muzeem - Musaionem připravovali a realizovali program Štědrý večer nastal – adventní a vánoční zvyky a tradice, který se konal během adventního období v národopisné expozici Národního muzea.